Anadolu Üniversitesi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında 9 Ekim 2015 tarihinde İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirme işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Bu kapsamda hazırlanan İşveren ve İşveren Vekili İçin İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri e-Sertifika Programına katılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri ondan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebilecektir. 

Bu bağlamda İlgili tüm tarafların konuyla ilgili bilgilendirilmesi amacıyla 07.01.2016 tarihinde saat:14.00 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (Dumlupınar Bulvarı no:252 (Eskişehir yolu 9.km ) ANKARA) salonunda bir toplantı gerçekleştirilecektir. Bilindiği üzere 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri için İSG hizmetleri yükümlülüğü 01.07.2016 tarihinde yürürlüğe gireceğinden özellikle mevzuat kapsamında yer alan sektör meclisi temsilcilerinin anılan toplantıya katılımının sağlanmasını önemle rica olunur.

Ayrıntılı Bilgi için

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=aofduyuru

 

Detaylı Bilgi için http://www.esertifika.anadolu.edu.tr/