Şehircilik Şurası çalışmaları tamamladı. 

            8 Kasım Çarşamba günü 13:30’da Büyükşehir belediye başkanlarının da davetli olduğu ve sayın cumhurbaşkanın katılımıyla Beştepe ‘de Genel kuruluş açılışı yapılmış olup aynı gün genel kurul çalışmaları Sheraton otelde başlamıştır. 

           Üniversite ve bakanlıklarında yetkilerinde ayrıca katıldığı, toplantıda raporlara itirazlar ve eklenmek üzere yeni öneriler sunulmuştur. 1. ve 2.komisyon  raporları görüşülerek ve  onaylanarak  kabul edilmiştir. Bizimde üyesi olduğumuz 2.komisyon raporuda,  bağımsız yapı denetim gerekliliğini belirtilen önerimiz rapora kısa ve öz olarak  eklenmiş olarak kabul edilmiştir. Genel olarak amacımıza ulaşılmıştır. 

           9 kasımda yine akademiyesinler ,belediyeler ve bakanlık yetkililerinin katılımıyla  3 ve 4 komisyon  raporları görüşülerek eklentilerle kabul edilmiştir.Toplantı sonunda sayın bakan şura bildirgesini okuyarak kapanış konuşması yapmıştır. 

         Toplantı sonunda Sayın bakanla görüşüp Birliğimiz kuruluş statüsü kendisine tarafımızdan iletilmiştir. Ayrıca randevu talebinde bulunulmuştur. talepde bulunulmuştur. Talebimiz sayın bakan tarafından olumlu karşılanmıştır. iki gün süren bu toplantılarda ve görüşmelerde müsteşar yardımcıları ve genel müdürlerle de görüşülmüştür. Bu görüşmelerde Yönetim kurulu başkan yardımcısı Barçın KAYAMANDA aktif olarak bulunmuştur. 3.komisyon toplantısından söz alarak, belediyelerle ilgili bir öneride bulunulmuştur.

          Sayın Bakan ve yetkilerle şura raporlarının bir kısmı uygulamaya başlatılmış bir kısımıda  işleme koymaya başlayacakları bazı konularda yasal düzenlemeye ihtiyaç  oldugu için yeni yasal çalışmalar başlatacaklarını ifade etmişlerdir. 

         Şura raporları bizimde beklentilerimizi kapsadığı için hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Bu şura raporları mail olarak şube başkanlıklarımıza ve yönetim kuruluna tarafımızdan gönderilmektedir.

                                                                                                Tekin SARAÇOĞLU