DUYURU

İş Güvenliği Konferansı Duyuru

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığın tarafından (işçi sağlığı ve iş güvenliği) üst kuruluna Birliğimiz davet edilmiş olup Birliğimiz adına Genel Başkan Tekin Saraçoğlu'nun katıldığı 11 kişilik kurul oluşturulmuştur.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından Genel Müdür muavini, daire başkanı ve şube Müdürü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Genel Müdür vekili Sayın Murat Akınbingöl, Mesleki Hizmetler Müdür vekili, Belediyeler Birliğinden bir yetkili, TOBB'dan bir temsilci, Müteahhitler Birliğinden bir temsilci, Türk Standartları Enstitüsünden bir yetkili ile bir akademisyenden oluşan kurul, ilk toplantısını Ankara'daki Çalışma Bakanlığında yapmış olup İstanbul'da Çalışma Bakanlığından yetkililerin de katılacağı ikinci bir konferans düzenlenecektir.

 

"Hedef Sıfır, Pratik Çözümler" başlıklı iki günlük konferans 23-24 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul Hilton Bomonti otelde gerçekleştirilecektir.

 

Bu konferansa katılım için birliğimize kısıtlı kontenjan (70 kişi) tanınmıştır. Kurul (2+1) yıllık çalışma süresi ön görmüş olup iş güvenliği ile ilgili yeni düzenlemeler yapılması planlanmaktadır. Gelişmeler Genel Merkezden duyurulacaktır.

 

 

Bilgilerinize Sunulur.

 

 

Yapı Denetim Kuruluşları Birliği

 

Genel Başkan

 

Tekin Saraçoğlu